روز نوشت‌ها

مافیای بمب افکن اثر ملکوم گلدول

ملکوم گلدول یه نویسنده جذاب و ساده نویس هست. روزنامه‌نگار، نویسنده و جامعه‌شناس کانادایی که کتاب‌های متعددی رو نگارش کرده و در ایران هم ترجمه شده.

نویسنده‌ی کتابهای پرفروش انگلیسی – کانادایی ساکن نیویورک که آثارش در ایران هم ترجمه شده‌اند.

عموم کتابفروشی‌های جهان، ترجیح می‌دهند کتابهای ملکوم گلدول را در نخستین طبقه‌ها در تیررس چشم مشتری قرار دهند، چون می‌دانند که نام ملکوم گلدول به تنهایی و حتی مستقل از عنوان کتاب، به پول تبدیل می‌شود!

جزو شناخته‌شده‌ترین سخنران‌ها در سایت تد است و حتی منتقدانش هم نمی‌توانند متفاوت بودن کتابها و سبک نگارش او را تکذیب کنند. او ساده نویس است. در مجله بی پلاس محتوایی با عنوان چرا مالکوم گلدول نویسنده‌ی خطرناکی است؟ منتشرشده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

ملکوم گلدول

آثار ملکوم گلدول:

گلدول کناب های زیادی را در زمینه روانشناسی، جامعه شناسی و مباحث مربوط به توسعه فردی نگارش کرده است که برخی از آن ها در ایران نیز ترجمه شده است. با استناد به سایت فیدیبو برخی از آثار او را اینجا آورده‌ام که با کلیک روی آن می‌توانید به محتوای آن کتاب ها دسترسی پیدا کنید.

 

کتاب مافیای بمب افکن          

اخیرا انتشارات آموخته یکی دیگر از کتاب‌های ملکوم گلدول رو به فارسی ترجمه کرده. کتابی با عنوان: مافیای بمب افکن؛ طولانی‌ترین شب جنگ جهانی دوم

توی این کتاب با تقابل دو دیدگاه مواجه می‌شیم:
‌‌دیدگاه اول حامی جنگ‌افروزی و دیدگاه دوم حامی اجتناب از بمباران مناطق مسکونی!

این روزها در ایران هم تقابل اندیشه‌های مختلف هست. انتشار این محتوا مصادف شد با فوت مهسا امینی.
‌‌
‌اما کدام از اندیشه ها پیروز است؟! پاسخی است که در کتاب خواهیم خواند.

بخشی از کتاب

جنگ پرتلفات و پر دامنه‌ای مثل جنگ جهانی دوم رو میشه از زاویه‌‌های مختلف دید. میشه هزار تا داستان مختلف جز داستان هیتلر و آلمان نازی رو لابه لای تمام پیچیدگی‌هاش پیدا کرد که هر کدوم چیزهایی به ما نشون می‌دن. چیزهایی درباره‌ی نقش آدم‌ها در اتفاقات بزرگ، درباره‌ی ایده‌ها و فکرها، درباره‌ی اینکه تکنولوژی‌ها و ابزار چطور روی فکر ما اثر می‌گذارند و البته برعکسش. مافیای بمب افکن یکی از این داستان‌هاس درباره نقش دو تا آدمی که تقابل دیدگاهشون اثر گذاشت روی اینکه جنگ چه سرانجامی داشته باشه. آدم‌هایی که کمتر درباره‌شون شنیدیم.

شما می‌تونید این کتاب رو از سایت آموخته  و یا از اینجا تهیه نمایید.

همچنین بی پلاس خلاصه این کتاب را به صورت پادکست منتشر کرده است که می‌توانید آن را از فایل زیر گوش کنید و لذت ببرید.

 

 

منبع:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید